Jak se vypořádat se studem a vinou

Kód: NK0130
Doprodej
Neohodnoceno
135 Kč –10 %
135 Kč –10 % 122 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha přináší praktické postřehy, jak odlišit stud a vinu, falešné obviňování od skutečného provinění, a pomáhá nám zaujmout správné postoje. Stud je pocit. Může, ale nemusí souviset s něčím, co děláte. Někdy přijde zcela nečekaně. Někdy pomáhá, jindy přináší zkázu. Pro některé lidi je stud základním životním postojem. Žijí v neustálém sevření, protože ať se obrátí kamkoli, a ať udělají cokoli, vždy se cítí zahanbenihellip;
Vina ve svém základním významu je především bdquo;stavldquo;. Pojem viny a jeho protiklad, nevinnost, nám umožňuje vytvářet v životě morální úsudky.
V současné době máme sklon soustředit se na subjektivní stránku věci. Někdy se lidé zabývají spíše pocitem provinilosti než samotnou vinou. Můžeme si ale představit soudní jednání. Pokud jste obviněni, víte, že může padnout jen jeden ze dvou verdiktů. Buď soud či porota dospěje k závěru, že jste nevinen, a pak od soudu svobodně odejdete. Pokud bude ovšem rozsudek znít bdquo;vinenldquo;, ponesete sankce, které vám soud nařídí. Jde pouze o to, zda jste porušili určité objektivní pravidlo - zákon. Mnohé z našeho každodenního jednání bychom měli posuzovat podobně.
Práce Dana Greena a Mela Lawrenze přináší praktické postřehy, jak odlišit stud a vinu, falešné obviňování od skutečného provinění. Pomáhá nám zaujmout správné postoje a učí, jak se můžeme se studem a vinou správně a čestně vyrovnávat.

Rok vydání: 2008, brožovaná, výška: 20,5 cm, šířka: 14 cm, 104 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: