O povaze pravé ctnosti

Kód: NK0166
Doprodej
Neohodnoceno
155 Kč –10 %
155 Kč –10 % 140 Kč
Na dotaz
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ne každá krása je tím, co se nazývá ctností - například jí není krása budovy, květiny nebo duhy -, ale některá krása, jež přináleží k bytím, jež mají vnímavost a vůli. Ne každá krása člověka je tím, co se nazývá ctností - například jí není vnější krása tváře či postavy, půvabnost pohybu nebo libozvučnost hlasu -, ale jen taková krása, která má své původní místo v mysli.
Používám výrazu bdquo;praváldquo; ctnost a hovořím o věcech bdquo;doopravdyldquo; krásných, protože předpokládám všeobecný souhlas s tím, že existuje rozdíl mezi věcmi, které jsou doopravdy ctnostné, a jinými, které se skrze parciální a nedokonalý pohled na tyto věci ctnostnými pouze jeví. Některé skutky a sklony se jeví jako krásné, jsou-li posuzovány neúplně a povrchně, nebo s ohledem na nějaké věci k nim přináležející, a za některých okolností a podle tendencí, které by se jevily jinak z širší a úplnější perspektivy, v níž je jasně vidět celá jejich povaha a šíře jejich vztahů ve věcném celku.
Jonathan Edwards - (1703-1758), americký kazatel, filosof, autor celé řady významných náboženských spisů, mezi něž například patří: Věrné vyprávění, Náboženské city, Křesťanské učení o prvotním hříchu obhájeno, Svoboda vůle. Pro své kazatelské působení a zastávané názory je nazýván bdquo;filosofem probuzeníldquo;.

Rok vydání: 2007, brožovaná, výška: 18 cm, šířka: 11 cm, 118 stran

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: